Drugi mecz półfinału play-off dla Jelonki - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: poniedziałek, 29.04.2024 | Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Wiadomości

« powrótDrugi mecz półfinału play-off dla Jelonki

Drugi mecz półfinału play-off dla Jelonki

03.04.2011 15:50 - Admin W drugim meczu półfinałowym o awans do I ligi zwyciężył zespół Sudetów Jelenia Góra.
Mecz jak zwykle w wykonaniu obu drużyn do końca trzymał w napięciu ,a o wysokiej wygranej jeleniogórzan zadecydowało ostatnie kilkadziesiąt sekund. Pierwsza kwarta przy dobrej grze naszego zespołu przyniosła 8 pkt . prowadzenie Pierwsze minuty drugiej pozwoliły powiększyć przewagą do 13 oczek , zwrotnym momentem w kwarcie stała się postawa sędziego głównego spotkania, który od trzeciej minuty przystąpił do tendencyjnego i konsekwentnego osądzania działań obronnych naszego zespołu.Pod koniec trzeciej minuty nasz zespół miał już 5 przewinień zespołowych. Przyczyniło się to do otwarcia możliwości gry pod faul Sudetów, z czego goście skrzętnie skorzystali i posługując się przede wszystkim tą formą zdobywania punktów doprowadzili do remisu. W trzeciej części gry żaden z zespołów nie uzyskał przewagi, a nasza gra pod koszem znacznie się ograniczyła gdyż za 5 przewinień boisko opuścił R.Ulrich, a M.Płatek siedział na ławce z 4 faulami .Ostatnia odsłona zapowiadała emocje i tak też było. Od 3 minuty przewagę zaczęły budować Sudety przy słabnącej skuteczności naszej drużyny w 7 minucie sięgnęła ona 9 pkt. Nasz zespół wykrzesał z siebie ostanie pokłady sił i zaczął odrabiać straty zmniejszając przewagę gości do 2 pkt na 47 sek. przed końcowym gwizdkiem. Kolejne akcje nie przyniosły już jednak punktów , a nasze nieskuteczne rzuty dystansowe pozwoliły jeleniogórzanom na grę z kontry i podwyższenie przewagi do 12 pkt. Dzisiejsze spotkanie nie było, tak ciekawe jak wczorajszy mecz ,częste przerywanie akcji po faulach i konieczna wielokrotna kosmetyka parkietu , źle wpływało na tempo gry. Martwi odnowienie kontuzji M.Lipińskiego, miejmy nadzieję ,że zawodnik wróci szybko do pełnej dyspozycji zdrowotnej. Gorące podziękowania dla drużyny, która włożyła wiele wysiłku i serca w dzisiejszy mecz. Przed naszym zespołem kolejne dwa spotkania tym razem wyjazdowe , wierzymy ,że w nich okażemy się już lepsi .
W galerii seniorzy zdjęcia z meczu.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 61:73 (21:13, 13:21, 13:13, 14:26)
Dla naszego zespołu punktowali: Lepczyński 22 (2), Grygiel 14 (2), Ulrich 10, Obrzut 6, Lipiński 5 (1), Rdawański 2, Płatek 2, Weiss 0, Kos 0.
Dla Sudetów: Wilusz 18, Ł. Niesobski 14 (2), Czech 13, Matczak 9, R. Niesobski 7, Minciel 6, Czekański 4, Kozak 2, Samiec 0.
W drugim meczu półfinałowym naszej grupy Open Florentyna Pleszew pokonała BM Stal Ostrów Wlk. 78:5. Stan rywalizacji 1:1.